НАУКОВІ СЕМІНАРИ

У Хмельницькому національному університеті відбувся VI - й науково-практичний семінар
«СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ОБЛАДНАННЯ У ВИРОБНИЦТВІ ТА НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ»

27 жовтня на базі кафедри машин та апартів відбувся VІ-й науково-практичний семінар “Сучасні технології та обладнання у виробництві та навчальному процесі”. В семінарі взяли участь представники ПАТ ЕК «Хмельницькобленерго», ПП «АВК-Система», ПП «Карат», ТОВ «Екоальт», «Євромоторс», МКП «Хмельницькводоканал», ПП «ІНТЕХ-IDEA», ПП «ЛІФТ-Експрес», викладачі навчальних закладів I - II-го рівнів акредитації, викладачі ХНУ та студенти.

На семінарі обговорювалися питання впровадження високих технологій в наукових дослідженнях, енергозберігаючих технологій та обладнання на підприємствах та сфері побуту, тенденцій розвитку сучасного електротехнічного обладнання, електропобутової техніки та швейного обладнання.

Розглядалися також питання особливостей професійної підготовки майбутніх інженерів-механіків та електромеханіків, вимог до сучасного фахівця на ринку праці, взаємозв’язку виробництва із навчальним процесом, перспектив продовження навчання в провідних університетах світу тощо.


Закінчився науково-практичний семінар екскурсією на підприємство ПП «Карат» та лабораторіями кафедри машин та апаратів.

Семінар: "Енергозберігаючі технології та обладнання
від компанії Viessmann"
Хмельницький 29 січня 2016 року

29 січня на базі кафедри машин та апаратів Хмельницького національного університету відбувся семінар, який організувала компанія “ЕкоАльт” (http://ukr.ekoalt.com/). Компанія являється лідером в Подільському регіоні по впровадженню енергозберігаючих технологій та альтернативної енергетики в різні сфери. Також вона представляє на ринку послуги з монтажу систем опалення, водопостачання та водовідведення, облаштування басейнів, систем автономного поливу, дренажних систем.

На семінарі були розглянуті прогресивні технології та представлені зразки новітнього обладнання для альтернативних та відновлювальних джерел енергії від компанії Viessman.

Група компаній Viessmann - один з провідних міжнародних виробників опалювальних, холодильних та кліматичних систем. Засноване як сімейне підприємство у 1917 забезпечує зайнятістю 11,500 співробітників, річний оборот компанії складає 2,2 млрд. євро.

Компанія володіє 22 заводами у 11 країнах. Діє розгалужена мережа великих центрів збуту та представництв у 74 країнах, у світі працюють 120 торговельний філій компанії. Частка експорту становить 56 відсотків загального обороту компанії.

Прагнучи бути піонером у питаннях охорони довкілля компанія Viessmann протягом десятиліть постачає найефективніші та найекологічніші системи опалення, що працюють на рідкому та на газоподібному паливі, а також сонячні системи, системи опалення на біомасі та теплові насоси. Більшість розробок Viessmann стали визначними етапами в розвитку опалювальної техніки.

Семінар проводили проект-менеджер ТОВ «Viessman» з відновлювальних джерел енергії Василенко Роман та регіональний представник по Хмельницькій, Вінницькій та Житомирській областях ТОВ «Viessman» Сергій Бондар. Перша частина семінару була присвячена впровадженню теплових насосів для опалення індивідуальних, комунальних і комерційних об’єктів.

Друга частина семінару була присвячена впровадженню сонячних колекторів для опалення промислових і побутових приміщень, гарячого водопостачання виробничих процесів, побутових потреб.

В семінарі прийняли участь і інші представники компаній регіону, які займаються даним питанням. В ході семінару між учасниками відбулися дискусії, обмін досвідом. Провідні фахівці відповіли на питання, що виникали під час семінару. Також відбулося обговорення питання стосовно вимог до фахівців майбутньої спеціальності «Електроенергетика, електромеханіка та електротехніка» на сучасному етапі, підготовку яких здійснює кафедра машин та апаратів Хмельницького національного університету.

Після закінчення семінару відбулася екскурсія лабораторіями кафедри машин та апаратів. Присутнім було продемонстровано діючу вітрову та сонячну електростанції, метеостанцію, розроблені та змонтовані фахівцями кафедри.


У Хмельницькому національному університеті
відбувся технічний семінар, презентація новітніх розробок
у сфері автоматиики та електротехніки
світового лідера-концерну SIEMENS

3 листопада 2015 р. на базі Хмельницького національного університету відбувся технічний семінар-презентація новітніх розробок для систем промислової автоматизації, контрольно-вимірювальних приладів світового лідера – концерну «Сіменс».

Організаторами семінару виступили кафедра радіотехніки і зв’язку, кафедра машин та апаратів, регіональний представник концерну ТОВ «Топсітісервіс» та ДП «Сіменс Україна». Представники концерну зустрілися із професорсько-викладацьким складом та студентами університету, а також із запрошеними керівниками і спеціалістами підприємств Хмельниччини.

Відкрив семінар перший проректор університету проф. Войнаренко Михайло Петрович, який привітав учасників та подякував представникам фірми «Сіменс» за надану можливість ознайомитися із їх новітніми розробками . Керівник регіонального представництва Ігор Горбковий познайомив усіх присутніх із структурою концерну «Сіменс Україна», основними напрямками розвитку автоматизації і електрифікації в Україні до 2020 р. та роль в цих процесах фірми «Сіменс Україна».


Технічний фахівець ДП «Сіменс Україна» Олександр Бекетов виступив із доповіддю «Огляд продуктів для систем промислової автоматизації компанії SIEMENS». Начальник відділу КВП ДП «Сіменс Україна» Петро Васільєв доповів на тему «Контрольно-вимірювальні прилади та газова аналітика від компанії SIEMENS».У ході семінару представники концерну поділилися досвідом використання техніки «Сіменс» в проектах (в Україні і за кордоном), відповіли на численні запитання викладачів, провідних фахівців підприємств. Після семінару відбулася екскурсія представників концерну на кафедру машин та апаратів, яка займається підготовкою спеціалістів в області мехатроніки, електромеханіки, електротехніки і електротехнологій.Під час екскурсії лабораторіями кафедри машин та апаратів присутнім було продемонстровано наукові розробки фахівців кафедри в області енергозберігаючих приводів для різного обладнання, розробленні мехатронні та мікроконтролерні системи, працюючу сонячну та вітрову міні електростанції, систему енергозберігаючого світлодіодного освітлення тощо.

Результатом проведеного заходу стало взаємне рішення в особі керівника регіонального представництва «Західне» ДП «Сіменс Україна» Ігоря Горбкового та проректора з наукової роботи університету проф. Параски Георгія Борисовича продовжити роботу з поглиблення зв'язків, спрямовану на вдосконалення в майбутньому навчального процесу в Хмельницькому національному університеті з використанням засобів автоматики, електротехніки та контрольно-вимірювальних приладів фірми «Сіменс». Було відзначено доцільність побідних заходів та їх користь для підняття рівня знань як студентів так і провідних фахівців. Також висловлено побажання про регулярне проведення подібних семінарів.
У Хмельницькому національному університеті
відбувся V-й науково-практичний семінар
«СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ОБЛАДНАННЯ У ВИРОБНИЦТВІ ТА НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ»

9 жовтня на базі кафедри машин та апартів відбувся V-й науково-практичний семінар “Сучасні технології та обладнання у виробництві та навчальному процесі”. В семінарі взяли участь генеральний директор ПАТ ЕК «Хмельницькобленерго» Шпак О.Л., директор ПП «АВК-Система» Агеєв К.Р., представники підприємств ДП «Новатор», ТОВ ВБФ «Хмельницькагропродсервіс» , ТОВ «Екоальт», «Євромоторс», МКП «Хмельницькводоканал», «John Deere - Hitachi» (м. Ванкувер, Канада), ТОВ Террател, навчальних закладів I та II-го рівнів акредитації, викладачі ХНУ та студенти.На семінарі обговорювалися питання впровадження високих технологій в наукових дослідженнях, енергозберігаючих технологій та обладнання на підприємствах та сфері побуту, тенденцій розвитку сучасного електротехнічного обладнання, електропобутової техніки та швейного обладнання.

Розглядалися також питання особливостей професійної підготовки майбутніх інженерів-механіків та електромеханіків, вимог до сучасного фахівця на ринку праці, взаємозв’язку виробництва із навчальним процесом, перспектив продовження навчання в провідних університетах світу тощо.

Закінчився науково-практичний семінар екскурсією на підприємство ДП «Новатор» та лабораторіями кафедри машин та апаратів.

Технічний семінар, презентація новітніх розробок
у сфері автоматики та електротехніки
світового лідера – концерну «Сіменс»
у Хмельницькому національному університеті

27 травня 2015 р. на базі Хмельницького національного університету відбувся технічний семінар, презентація новітніх розробок у сфері автоматики та електротехніки світового лідера – концерну «Сіменс». Організаторами семінару виступили: кафедра машин та апаратів, кафедра радіотехніки і зв’язку, регіональний представник концерну ТОВ «Топсітісервіс», ДП «Сіменс Україна». Представники концерну зустрілися із професорсько-викладацьким складом та студентами університету, а також із запрошеними керівниками і спеціалістами підприємств Хмельниччини.

Відкрив семінар ректор університету проф. Скиба Микола Єгорович, який привітав учасників семінару та подякував представникам фірми «Сіменс» за надану можливість ознайомитися із останніми розробками в галузі автоматики та електротехніки.

Керівник регіонального представництва Горбковий Ігор познайомив усіх присутніх із структурою концерну «Сіменс Україна», основними напрямками розвитку автоматизації і електрифікації в Україні до 2020 р. та роль в цих процесах фірми «Сіменс Україна».

Технічний фахівець ДП «Сіменс Україна» Осинський Павло виступив із доповіддю: «Комутуюча апаратура. Огляд продукції та інновацій комутаційної техніки Сіменс».

Провідний фахівець з електроприводу ДП «Сіменс Україна» Драчов Сергій виступив із доповіддю: «Енергозбереження та новітні технології електроприводу. Сучасні електроприводи «Сіменс»».

У ході семінару представники концерну поділилися досвідом використання техніки «Сіменс» в проектах (в Україні і за кордоном), відповіли на численні запитання викладачів, провідних фахівців підприємств. Після семінару відбулася екскурсія представників концерну на кафедру машин та апаратів, яка займається підготовкою спеціалістів в області мехатроніки, електромеханіки, електротехніки і електротехнологій.

Під час екскурсії лабораторіями кафедри машин та апаратів присутнім було продемонстровано наукові розробки фахівців кафедри в області енергозберігаючих приводів для різного обладнання, розробленні мехатронні та мікроконтролерні системи, працюючу сонячну електростанцію, систему енергозберігаючого світлодіодного освітлення тощо.

Результатом проведеного заходу стало обопільне рішення в особі керівника регіонального представництва «Західне» ДП «Сіменс Україна» Горбкового Ігоря та проректора з наукової роботи університету проф. Параски Георгія продовжити роботу з поглиблення зв'язків, спрямовану на вдосконалення в майбутньому навчального процесу в Хмельницькому національному університеті з використанням засобів автоматики та електротехніки фірми «Сіменс». Було висловлено побажання про доцільність регулярного проведення подібних семінарів.

Семінар:
"Енергозберігаючі технології та альтернативна енергетика
від компанії ATMOSFERA"

Хмельницький 12-14 лютого 2015 року

12-14 лютого викладачі кафедри машин та апаратів прийняли участь в семінарі, який організувала компанія “ЕкоАльт” (http://ukr.ekoalt.com/). Компанія являється лідером в Подільському регіоні по впровадженню енергозберігаючих технологій та альтернативної енергетики в різні сфери. Також вона представляє на ринку послуги з монтажу систем опалення, водопостачання та водовідведення, облаштування басейнів, систем автономного поливу, дренажних систем.

Семінар був присвячений впровадженню технологій та обладнання для відновлювальної енергетики від компанії ATMOSFERA.

Перший день семінару, який відбувся на теренах компанії “ЕкоАльт”, був присвячений впровадженню сонячних колекторів для енергозабезпечення індивідуальних, комунальних і комерційних об’єктів. Семінар проводив керівник відділу монтажу і сервісу компанії ATMOSFERA Головач Юрій.

Другий день семінару, який вже відбувся на теренах кафедри машин та апаратів Хмельницького національного університету, був присвячений впровадженню сонячних фотомодулів для енергозабезпечення. Семінар проводив інженер фотовольтаїчних систем компанії ATMOSFERA Настатуха Іван.

В семінарі прийняли участь і інші представники компаній регіону, які займаються даним питанням. В ході семінару між учасниками відбулися дискусії, обмін досвідом. Провідні фахівці відповіли на питання, що виникали під час семінару.

Також відбулося обговорення питання стосовно вимог до фахівців з електромеханіки та електротехніки на сучасному етапі, підготовку яких здійснює кафедра машин та апаратів Хмельницького національного університету.