Асоціація випусників

Пізнюр Олександр – гордість кафедри машин та апаратів

Коли абітурієнти подають документи у ВНЗ на будь-який факультет, то мало усвідомлюють, яким він є насправді. Та й у студентські роки не кожен задумується над тим, де він навчається і яких результатів можна досягти у житті. Реальний приклад того як треба навчатися і йти до поставленої мети з досвіду випускника кафедри машин та апаратів механічного факультету Хмельницького національного університету, а сьогодні ще й випускника одного з кращих університетів світу Олександра Пізнюра.

У 2005 році Олександр Пізнюр, вступив на механічний факультет ХНУ на напрям підготовки електромеханіка. Під час навчання здібний студент активно займався науково-дослідною роботою, проектуванням пристроїв, програмуванням. Отримавши у 2009 році дипломом бакалавра юний Сашко пішов працювати на підприємство, яке виробляє технологічне обладнання для виробництва друкованих плат і гальванічних процесів. Одночасно навчаючись у магістратурі з електромеханіки, там він працював над методиками та засобами досліджень частотних електроприводів у статичних режимах. Закінчивши навчання у ХНУ з червоним дипломом Олександр повністю присвятив себе роботі на підприємстві, займався технічними розрахунками, розробкою технічних завдань, документації, електричних систем і програмних продуктів для вищезгаданого обладнання. Паралельно займався англійською мовою і організовував поставки технологічного обладнання з Європи в країни СНД.

«Під час роботи виникали ситуації коли мені не вистачало знань для прийняття правильних технічних рішень і тоді я вирішив отримати додаткову освіту за кордоном» - говорить під час розмови Олександр Пізнюр - «здавши тест з англійської IELTS, озброївшись рекомендаціями наших викладачів та порадами наставників по роботі, отримавши додаток до диплому міжнародного зразка, написавши резюме я подав документи у низку університетів Великої Британії та Канади. А також оформив пакет документів на стипендії в організацію NSERC та різні університетські стипендії».

NSERC – Natural Sciences and Engineering Research Council of Canada – це національна науково-технічна дослідницька рада Канади, державна організація федерального рівня, яка через систему грантів і програм підтримує науку та інноваційну діяльність в Канаді, а також сприяє зміцненню партнерських відносин між університетами, урядом і приватним сектором. Мета діяльності даної організації полягає у розвитку співпраці між канадськими дослідниками та їх колегами з інших країн шляхом надання можливості іноземним науковцям проводити дослідження в Канаді.

Таким чином у травні 2012 року Олександр отримав пропозиції навчатися у канадському ВУЗі The University of British Columbia (UBC) в рамках стипендії NSERC, а також у британському університеті Брістоля The University of Bristol в рамках університецької стипенді. Обидві стипендії повністю покривали вартість навчання та проживання.

«В університеті Брістоля мене прийняли на доктора наук PhD, а в Канаді на магістра MASc з можливістю перейти на доктора після першого року навчання. Тобто у Канаді ситуація була більш гнучкою в плані вибору. Крім того UBC знаходиться значно вище Брістольського університету в світовому рейтингу університетів (20-40 місце в залежності від року проти 50-70 місця). Тому гнучкість вибору і кращий рейтинг допомогли мені вибрати The University of British Columbia у якості мого наступного ВНЗ. Цей університет є одним з найкращих у світі із найбільшим кампусом по площі. Навчання як ви можете здогадуватися дуже складне, вивчення предметів займало близько 60-70 годин самостійної роботи на тиждень. 6 вибіркових предметів які я вивчав: чисельні методи; моделювання електромеханічних систем; силова електроніка; динаміка і моделювання механічних, гідравлічних, електричних і теплових систем; моделювання і проектування електричних мереж; динаміка електричних мереж - всі ці предмети були ускладненими версіями спеціально для магістрів і докторів і за стандартом їх вивчення триває два-три семестри. Я їх здав із середнім балом 91% (А+) за півтора семестри» - розповів Олександр Пізнюр.

Найстаріша будівля університету
The University of British Columbia (UBC) Будівля бібліотеки університету
Аудиторії університету

Не одноразово він приїзжав з візитом до нашої Alma Mater і розповідав професорсько-викладацькому складу та студентам кафедри машин та апаратів про свої досягнення та успіхи у навчанні і працевлаштуванні.

2 липня 2014 року Олександр отримав сертифікат Асоціації професійних інженерів і геологів Британської Колумбії (APEGBC). Асоціація регулює і регламентує професії, що знаходяться у віданні Закону про геологів та інженерів по встановленню і підтримці високих академічних і професійних стандартів для всіх членів. Особи, ліцензовані APEGBC є єдиними особами, що дозволені законом і які мають право розробляти інженерні і геофізичні проекти та несуть за них відповідальність.


На сьогоднішній день Олександр захистив магістерську роботу за напрямком «Активне дампування та стабільність електричних мереж з нелінійними джерелами та споживачами, які працюють в режимі постійної потужності».

Корпус корпорації Продукція, що випускається

Він паралельно працює на підприємстві John Deere – Hitachi, яке випускає лісозаготівельну техніку і екскаватори. Результати його магістерської роботи впроваджені на даному виробництві.

Отже, як бачимо, ХНУ співпрацює із багатьма потужними науковими закладами, тому й не дивно, що нашими студентами та випускниками цікавляться як в Україні, так і за кордоном. Список видатних випускників та студентів ХНУ, котрі зробили значний внесок у світову науку, можна продовжувати й іншими прізвищами і найважливішим є те, що їхні роботи отримують схвальні відгуки міжнародної спільноти, тому й не дивно, що чимало наших випускників обіймають відповідальні посади не лише в Україні, але й за кордоном. Можливо, прочитавши це, деякі абітурієнти чи студенти ХНУ щось переосмислять у своєму житті і в майбутньому зуміють реалізувати себе, прославивши ім’я нашої Alma Mater.
Переглянути: Працевлаштування випускників