НОВИНИ КАФЕДРИ

Подільський відкритий конкурс науково-технічних робіт учнів та студентів «Енергоефективність у промисловості, сільському, міському та домашньому господарствах

На базі кафедрі машин та апаратів, електромеханічних та енергетичних систем (МАЕЕС) Хмельницького національного університету пройшов другий етап Подільського відкритого конкурсу «Енергоефективність у промисловості, сільському, міському та домашньому господарствах». У заході при-йняли участь учні шкіл, позашкільних гуртків технічної творчості, професійно-технічних та вищих навчальних закладів.

Протягом двох днів члени поважного журі конкурсу розглядали та оці-нювали доробки школярів та студентів. Очолював журі директор МП «Еко-Альт», що спеціалізується на монтажі систем опалення, каналізації, водопо-стачання та водовідведення, а також впровадження альтернативних джерел енергії, Каретний Сергій Васильович. У складі журі конкурсу працювали: О.Поліщук - кандидат технічних наук, завідувач кафедри МАЕЕС; І.Наумчук - методист відділу науково-дослідної роботи з обдарованою молоддю «Мала академія наук»; С.Фіярська - начальник відділу професійної освіти та вихов-ної роботи управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки облдержадміністрації; Н.Плеканець - завідувач відділу енергоменеджменту Хмельницької міської ради; О.Альльонов - директор Новоушицького коледжу Подільського державного аграрно-технічного уні-верситету, викладач вищої категорії; О.Вишинський - голова циклової комісії електромеханічних дисциплін Кам’янець-Подільського індустріального ко-леджу; О.Гаврилюк - директор Хмельницького ВПУ №25, кандидат педагогічних наук; А.Розквас - директор Хмельницького професійного ліцею елект-роніки; С.Кушнір - відомий громадський активіст, менеджер проектів в Аге-нція Сталого Розвитку «АСТАР».

Учасники конкурсу представили цікаві розробки в галузях сонячної та вітрової енергетики, систем накопичення та перетворення енергії, екології та раціонального використання природних ресурсів.

Розробки володарів гран-прі конкурсу Юлії Пізнюр та Дениса Коваля

За результатами конкурсу автори робіт були нагороджені відповідними дипломами від Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної держав-ної адміністрації та цінними подарунками від МП «ЕкоАльт», що виступило генеральним спонсором конкурсу. Дипломи призерам конкурсу вручив перший проректор університету М.П.Войнаренко.

Відрядження делегації кафедри машин та апаратів, електромеханічних та енергетичних систем Хмельницького національного університету до державної вищої школи в м. Перемишель (Польща)

Делегація кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем Хмельницького національного університету відвідала Державну вищу східноєвропейську школу у Перемишлі за офіційним запрошенням його ректора пана Павела Трефлера Візит був організований директором українсько-польського центру Європейської інтеграції Поліщуком О.С. У делегацію увійшли доценти кафедри МАЕЕС Поліщук О.С., Горященко С.Л., Онофрійчук В.І. та студент групи ЕМ-4-1 Поліщук А.О.

Коротка інформація про ДВСШ в Перемишлю. Державна вища східноєвропейська школа була заснована в 2001 році у Пе-ремишлі та розпочала свою діяльність як суспільно-гуманітарний вищий навчальний заклад. У процесі розширення навчальних пропозицій в навчальному закладі були створені технічні факультети.

Сьогодні ДВСШ продовжує розширювати свої навчальні пропозиції, даючи можливість абітурієнтам вибирати серед 14 напрямів, в т.ч. мистецтво, мехатроніка, інженерія середовища, безпека і продукція харчування, хімічна технологія. Навчальний заклад відкритий для прийняття студентів з-за кордону, так у 2017 році 10% студентів склали студенти-іноземці. ДВСШ співпрацює з програмою ERASMUS та здійснює обмін студентами з вищими навчальними закладами Австрії, Словаччини, Хорватії, Португалії, Туреччини та Греції. Студенти мають можливість навчатися протягом одного семестру в інших закордонних університетах.

В ДВСШ у Перемишлі студенти можуть отримати освітньо-кваліфікаційний рівень «бакалавр» або «інженер». Навчання бакалаврів здійснюється на гуманітар-них та природничих напрямах і триває 6 семестрів (3 роки). Навчання інженерів здійснюється на технічних напрямах і триває 7 або 8 семестрів (3,5-4 роки). Напрями підготовки: архітектура; англійська філологія; польська філологія; історія; інженерія середовища; прикладна лінгвістика; політологія; соціологія; міжнародні відносини; хімічна технологія; безпека та виробництво продуктів харчування; інженерія транспорту; логістика.

Делегацію Хмельницького національного університету прийняв ректор ДВСШ пан Павел Трефлер. В ході зустрічі було презентовано паном ректором ДВСШ, а директором українсько-польського центру Поліщуком О.С. ХНУ. Пана ректора Павла Трефлера від імені ректора ХНУ проф. Скиби М.Є. було запрошено відвідати з офіційним візитом ХНУ. На даній зустрічі було домовлено про налагодження співпраці між навчальними закладами та організації практики для студентів технічних спеціальностей.

Після офіційної зустрічі українська делегація відвідала навчальні лабораторії інституту технічних наук лабораторії ДВСШ

Делегація відвідала лабораторії інженерії транспорту та логістики, мехатроніки, безпеки харчових продуктів і їх виробництва, охорони навколишнього середовища, а також мала змогу ознайомитися із сучасним устаткування, що використовується в навчальному процесі, поспілкуватися із професорсько-викладацьким складом та студентами.

Крім того викладачі Хмельницького національного університету мали змогу безпосередньо прийняти участь у проведені наукових досліджень у лабораторії харчових продуктів.

Директор українсько-польського центру Європейської інтеграції ХНУ Поліщук О.С.

Студенти кафедри машин i апаратів, електромеханічних та енергетичних систем - призери Всеукраїнської студентської олімпіади

21 - 25 листопада 2017 року відповідно до наказу №1156 МОН України у НТУ України "Київському політехнічному інституті ім. Ігоря Сікорського" відбулася Всеукраїнська студентська олімпіада зі спеціальності "Механотроніка в машинобудуванні". Ця командна олімпіада є унікальною не тільки для КПІ, а й для всього освітнього простору України. Вона дозволяє об'єднувати студентів різних спеціальностей (механіка, приладобудування, хімічне машинобудування, літакобудування, програмування тощо.)

Правила досить прості: команди отримують завдання, вибирають обладнання, розробляють рішення, збирають і налагоджують систему і представляють її жюрі. При цьому потрібно пройти чотири етапи - пневматику, електропневматику і програмування контролера для гідравлічної і пневматичної схеми. При цьому важливо не тільки впоралися зі своїм завданням, а й зробити це швидше від інших!

В цьому році в змаганнях брали участь 18 команд, 64 учасники з прові-дних технічних університетів країни. В тому числі команда студентів кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем у такому складі: Литвинов О.О., Поліщук А.О., Бартков М.С. Керівник команди - доцент Онофрійчук В.І.

Студенти продемонстрували не тільки оперативність і вміння працювати з технічними системами, але і злагоджену командну роботу та професійний підхід до вирішення завдань. В командних змаганнях вони вибороли третю сходинку. Олександр Литвинов став кращим в особистому заліку.

Вітаємо переможців і бажаємо подальших професійних та наукових успіхів!

18-21 жовтня відбулась конференція "VII Українсько-Польські наукові діалоги"

Починаючи з 2003 року, раз на два роки, Хмельницький національний університет спільно із навчальними закладами та партнерами із Польщі, Литви, Словаччини, Румунії з великим успіхом проводять Міжнародну конференцію «Українсько-Польські наукові діалоги».

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Запрошуємо Вас до участі в Міжнародній конференції «VII українсько-польські наукові діалоги», присвяченій пам’яті професора Юрія Шалапка, що проходитиме 18 –21 жовтня 2017р. В Хмельницькому національному університеті.

Конференція присвячена пам’яті видатного та талановитого вченого Шалапка Юрія Івановича. Ім’я професора Шалапка відоме не лише в Україні, але й у багатьох країнах світу. Його дослідження в області тертя та зношування в машинах внесли великий вклад у розвиток наукової бази Хмельницького національного університету та вітчизняної науки. Професор Шалапко був одним із засновників міжнародної співпраці Хмельницького національного університету та співорганізатом Міжнародної конференції «Українсько-Польські наукові діалоги».

Метою конференції є зміцнення діючих та налагоджування нових контактів, обговорення програм наукових досліджень ГОРИЗОНТ - 2020, сприяння мобільності студентів та професорсько-викладацького складу в рамках програми ERASMUS+, а також розширення кола науковців, що долучаються до наукової та гуманітарної співпраці між різними країнами.

Під час конференції, 19 жовтня 2017р., відбудеться Міжнародний Еко - Енергетичний форум «Енергоефективність та відновлювальна енергетика в Європі та Україні» за підтримки Міністерства енергії Польщі та партнерів ПАТ «Хмельницькобленерго», «Українського товариства теплових насосів та зберігання енергії (УТТНіЗЕ)», «Польського товариства теплових насосів (ПТТН)». Модератори форуму: кафедра машин і апаратів Хмельницького національного університету (Україна); відділ механічної інженерії Природничо-Технологічного університету м.Бидгощ (Польща). В рамках даного форуму відбудеть-ся презентація фірм з Польщі і України та їх інноваційних енергетичних технологій та обладнання. Організаторами міні ярмарки є УТТНіЗЕ та ПТТН.

Також буде проведено круглий стіл на тему: «Україна та Польща: історія, досягнення та перспективи взаємодії». Модератори круг-лого столу: кафедра міжнародної інформації та країнознавства Хмельницького національного університету (Україна); інститут історії та ар-хівознавства університету Миколая Коперніка в Торуні (Польща).

За результатами роботи наукових комітетів Міжнародної конференції «VII Українсько - Польські наукові діалоги» будуть підготовлені колективна монографія та збірник тез. Окремі статті будуть рекомендовані до публікації у фахових періодичних виданнях.

ВСЯ ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ НА САЙТІ http://www.ukrpoldialogs.inf.ua/

наступна