НАУКОВО-ДОСЛІДНА РОБОТА СТУДЕНТІВ


Науково-дослідна робота студентів є обов’язковою і невід’ємною частиною підготовки кваліфікованих фахівців за спеціальностями, які готує кафедра машин та апаратів.

Команди студентів кафедри щорічно приймають участь у міжнародних та всеукраїнських студентських олімпіадах серед вищих навчальних закладів, зокрема: «Обладнання легкої промисловості та побутового обслуговування» (Луцький національний технічний університет); «Мехатроніка в машинобудуванні» (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»); «Програмування в LabView».

21 - 22 квітня 2016 року на базі Київського національного університету технологій та дизайну пройшла Всеукраїнська студентська олімпіада зі спеціальності «Обладнання легкої промисловості та побутового обслуговування».

Участь у ній взяли 17 студентів з 5 ВНЗ України: Хмельницького національного університету, Національного університету «Львівська політехніка», Луцького національного технічного університету, Херсонського національного технічного університету, Київського національного університет технологій та дизайну. Абсолютні переможці олімпіади визначались за умови виконання усіх видів робіт конкурсного завдання олімпіади.

Призерами олімпіади стали:
І місце – Гаманчук Михайло Юрійович (Хмельницький національний університет);
ІІ місце – Сокіл Назарій Ігорович (Національний університет «Львівська політехніка»);
ІІІ місце – Малаховський Ігор Степанович (Луцький національний технічний університет)

Команда студентів кафедри машин та апаратів у складі Гаманчука Михайла, гр. МБ-12-1, Зінчука Олександра, гр. МБ-12-1, Кіналя Дмитра, гр. МБс-14-2, Пшегоцького Станіслава, гр. МБс-14-2 виборола друге командне місце.
З 17 по 21 листопада на базі Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” проводилась Всеукраїнська студентська олімпіада «Механотроніка в машинобудуванні».

Всеукраїнська студентська олімпіада «Механотроніка в машинобудуванні» проводилася у формі змагань команд студентів. Під час олімпіади команди виконували завдання в області мехатроніки, автоматики та робототехніки, здійснювали вибір відповідного обладнання, розробляли схеми, збирали та налагоджували системи та представляли їх на розгляд журі. Всі завдання виконувались на спеціальному устаткуванні, яке було надане фірмою ФЕСТО. Важливість подібних заходів підкреслює та увага, яку олімпіаді приділили провідні фірми-виробники засобів автоматики, такі, як Фесто, Сіменс, Бош-Рексрот, які надали нові розробки для студентських змагань.

Цього року в олімпіаді прийняли участь 15 команд, що представляли 10 університетів України. Наш університет був представлений командою з числа студентів кафедри машин та апаратів:
1. Антонюк Андрій - магістрант напрямку «Машинобудування» (спеціальність «Обладнання легкої промисловості та побутового обслуговування»
2. Свинобойчук Олександр – студент напрямку «Машинобудування» (спеціальність «Обладнання легкої промисловості та побутового обслуговування»
3. Литвинов Олександр – студент напрямку «Електромеханіка» (спеціальність «Електропобутова техніка»)
4. Поліщук Андрій - студент напрямку «Електромеханіка» (спеціальність «Електропобутова техніка»)
Керівник команди - к.т.н., доцент кафедри машин та апаратів Онофрійчук Володимир Іванович.

За результатами Всеукраїнська студентська олімпіада «Механотроніка в машинобудуванні». Команда нашого університету посіла сьоме командне місце.
З 15-го по 17-те квітня 2015 року в Київському національному університеті технології та дизайну проходила Всеукраїнська студентська олімпіада серед ВНЗ IV рівня акредитації зі спеціальності «Обладнання легкої промисловості та побутового обслуговування». Команду Хмельницького національного університету представляли студенти кафедри машин і апаратів, а саме: Антонюк Андрій (гр.МБс-13-2); Данко Василь (гр.МБс-13-2); Гаманчук Михайло (МБ-12-1); Зінчук Олександр (МБ-12-1). Керівник професор кафедри машин та апаратів Кармаліта А. К.Переможцем Всеукраїнської студентської олімпіади став студент гр. МБс-13-2 Антонюк Андрій. В цілому команда Хмельницького національного університету отримала диплом другого ступеня. Журі олімпіади також відмітила грамотами студентів Гаманчука Юрія (МБ-12-1) за номінацію «Повнота рішень» та Данка Василя за номінацію «Якісна інженерна графіка». Вітаємо переможців!

З 19 по 22 листопада 2014 року студенти Шматлай Д., Литвинов О., Антонюк А. взяли участь у Всеукраїнській олімпіаді "Механотроніка в машинобудуванні", що проходила в НТУУ "КПІ" де завоювали 9 місце серед 14 команд учасників. Команда стала переможцем у номінації «За енергоефективне вирішення поставлених завдань».

У листопаді 2013 року команда студентів у складі Шматлай Д., Литвинов О., Акімов В. взяли участь у Всеукраїнській олімпіаді "Механотроніка в машинобудуванні", що проходила в НТУУ "КПІ" де посіла 14 місце серед 17 команд. Студент Акімов В. нагороджений дипломом ІІ-го ступеня за роботу «Розробка автоматизованої системи позиціонування сонячних батарей» на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за 2013/2014 н. р. в галузі «Електротехніка та електромеханіка» який проходив у м. Дніпродзержинську.

У Всеукраїнській олімпіаді "Механотроніка в машинобудуванні" 20.11.2012р. м. Київ. Взяли участь студенти: Акімов В., Литвинов А., Мельничук О. У Всеукраїнській студентській олімпіаді серед ВНЗ VI рівня акредитації за спеціальністю «Обладнання легкої промисловості та побутового обслуговування» 2012-2013 - н. р. м. Луцьк, 27.04.2013 р. взяли участь студенти Закала С., Кулінець Р., Зозуля П. та Верба О., де вибороли І-ше командне місце. Робота студента Зябліцева Л. взяла участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за 2012 -2013 н. р. з розділу «Легка промисловість» у Київському національному університеті технології та дизайну і нагороджена дипломом ІІ-го ступеня . Михайловський А., Лісова М., Калинич А. та Кусяк І. взяли участь в ІІ турі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Обладнання легкої промисловості та побутового обслуговування» що проходив у Київському національному університеті технологій та дизайну період з 9 по 11 квітня 2014 року. За результатами олімпіади команда нагороджена дипломом ІІ ступеня, Михайловський А. виборов ІІІ місце, Лісова М. нагороджена грамотою за номінацією «Повнота рішень».

Студенти кафедри Пасатюк В., Бабій Д., Зозуляк Ю. взяли участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді серед ВНЗ VI рівня акредитації за спеціальністю «Обладнання легкої промисловості та побутового обслуговування» 2011-2012 - н. р. в м. Луцьк, 12.04.2012 р., де посіли ІІ-ге командне місце. Студент Бабій Д., крім того, нагороджений дипломом ІІ-го ступеня як переможець олімпіади.

Команда студентів кафедри брала участь у Всеукраїнській олімпіаді "Механотроніка в машинобудуванні" 16-19 листопада 2011р., що проходила в НТУ КПІ. (Студенти Зябліцев Л., Литвинов А., Акімов В.). Роботи студентів Шашенка А. та Максимчука В. взяли участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за 2011 -2012 н.р. з розділу «Легка промисловість» у Київському національному університеті технології та дизайну. Робота Максимчука В. «Розробка конструкції машини для вистьобування ковдр» нагороджена дипломом ІІІ-го ступеня .

Студент Корсун С. нагороджений дипломом І-го ступеня за роботу «Розробка пристрою керування кроковими двигунами» на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за 2009 -2010 н. р. (31.03.2010 р. м. Кременчук). Робота студента Паламарчука В. "Модель холодильника" брала участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з розділу «Побутові машини та прилади», що проходив у Київському національному університеті технології та дизайну і була нагороджена дипломом ІІ-го ступеня ( 2011 р.). Студент Корсун С. брав участь в VI-тій олімпіаді по програмуванню в LABVIEW (м. Москва, Росія) 2011 р.

Викладачі, аспіранти та студенти кафедри беруть участь у виставках та конкурсах наукових робіт. Зокрема Поліщук О.С. є переможцем VII-го обласного конкурсу НДР (2011 р.) в номінації "Наукові розробки молодих вчених". Його робота "Дослідження робочого процесу лінійного електромагнітного двигуна ударної машини" посіла III-є місце.

Переглянути: ВСЕУКРАЇНСЬКА ОЛІМПІАДА „МЕХАНОТРОНІКА В МАШИНОБУ-
ДУВАННІ”, м.КИЇВ 17-19 ЛИСТОПАДА 2011 р.

Переглянути: VI-ТА ОЛІМПІАДА ПО ПРОГРАМУВАННЯ В LABVIEW (м. МОСКВА, РОСІЯ) 2011 р.

Переглянути: ВСЕУКРАЇНСЬКА ОЛІМПІАДА „МЕХАНОТРОНІКА В МАШИНОБУ-
ДУВАННІ”, м. КИЇВ 16-20 ЛИСТОПАДА 2010 р.

Переглянути: ВСЕУКРАЇНСЬКA ОЛІМПІАДA „МЕХАНОТРОНІКА В МАШИНОБУ-
ДУВАННІ”, М.КИЇВ

Переглянути: ОЛІМПІАДА ПО ПРОГРАМУВАННЮ МОБІЛЬНИХ РОБОТІВ

Для більш змістовної і якісної наукової роботи студентів, при кафедрі створені наукові гуртки: «Школа винахідників», «Молодий дослідник», «Програмування мікроконтролерів для побутових машин та приладів», «Комп’ютерне моделювання машин», «Комп’ютерна грамота для майбутніх інженерів», «Технік-наладчик швейного обладнання», «Технік-наладчик взуттєвого обладнання» в яких займається переважна більшість студентів спеціальностей кафедри.

Підготовка кадрів вищої кваліфікації для кафедри машин та апаратів забезпечується функціонуванням при Хмельницькому національному університеті спеціалізованої Вченої ради Д 70.052.02 по захисту кандидатських та докторських дисертацій за спеціальністю 05.05.10 машини легкої промисловості. Показники наукової діяльності кафедри машин та апаратів свідчать про її потужний науковий потенціал в галузі легкої промисловості та побутового обслуговування, електромеханіки та електротехнологій.